Підпишіться на розсилку про єврейських події України
Хочете отримувати актуальні новини ОЄОУ?
Спасибі, Ви підписані на розсилку
Проект

Карта «Євреї України» Jew.Today

Карта «Євреї України» - це інтерактивний сервіс, за допомогою якого Ви знайдете повну інформацію про будь-яку єврейську організацію України.

Ми зібрали відомості про єврейські громади, благодійні фонди, освітні установи, визначні пам'ятки і заклади кошерного харчування в одному місці.

Сервіс простий і зручний у використанні: крім інформаційної складової, сайт містить свіжі фотографії та актуальні контакти будь-якої єврейської «точки» України.

Карта "Євреї України" постійно поповнюється новими об'єктами.

Ви також можете прийняти в цьому участь, натиснувши кнопку "Додати організацію".

Проект

Контактний центр910

910 - єдиний єврейський номер України. У контактному центрі Вам безкоштовно нададуть інформацію:

  • Про розташування єврейських громад і організацій в Україні.
  • Про єврейські традиції та звичаї, єврейський спосіб життя, з питань репатріації, допомоги у відновленні єврейського коріння.

А також Ви можете безкоштовно отримати:

  • Первинну юридичну консультацію.
  • Психологічну допомогу.

Контактний центр надає допомогу при проявах антисемітизму і допомагає зв'язатися з персоналом аварійних служб.

Завдання контакт-центру – швидко і в повному обсязі відповісти на питання єврея, який звернувся за допомогою. Мета 910 – бути єдиним довідковим бюро для всіх євреїв України.

*Для учасників програми «Євреї України» надається безкоштовний консьєрж-сервіс (допомога у замовленні таксі, бронювання готелів, замовлення кошерної їжі та медикаментів).

Проект

ОЄОУ

НАШІ ЗАВДАННЯ

  1. Об'єднати євреїв України в єдиному інформаційному просторі навколо єврейського способу життя, знань і традицій
  2. Бути організацією, яка представляє інтереси єврейської спільноти України в світі
  3. Допомогти кожному єврею України в соціальному, культурному та повсякденному житті
  4. Активізувати діяльність єврейської громади шляхом реалізації наших проектів

Об'єднана єврейська община України надає регулярну фінансову допомогу 16 тисячам євреїв-жертв нацизму, ветеранів і вдів учасників Другої світової війни, дітей війни, в'язнів гетто

В Об'єднану єврейську общину входять єврейські громади і єврейські організації України

Проект

Єврейський журнал U-Jew!

U-Jew! – це онлайн-журнал для широкої аудиторії, в якому представлений світ єврейськими очима: психологія на основі Тори, бізнес по-єврейськи, історія, традиції та багато іншого.

Журнал присвячено єврейському життю. Він створюється євреями і для євреїв, щоб продемонструвати переваги дотримання традицій свого народу.

Редакція створює пізнавальний контент для тих, хто цікавиться єврейським способом життя. Матеріали подаються у легкій і доступній формі, пояснюючи основи та базові поняття простою, зрозумілою мовою.

Журнал містить понад 4000 статей. Щотижня виходить доступний для скачування PDF-випуск видання, присвячений темі тижні.

Проект

JewSpace

JewSpace - це унікальний проект з працевлаштування для євреїв в Україні. Він допомагає знайти роботу, на якій кожен єврей може дотримуватися святкових традицій Шабату та Йом Тов.

Отримати послуги JewSpace можна двома способами: зателефонувавши на короткий номер 910 (безкоштовно з мобільних телефонів), або надіславши листа на електронну пошту проекту.

JewSpace надає безкоштовний консьєрж-сервіс членам Об'єднаної єврейської общини України, допомагаючи скласти резюме і направити його роботодавцю.

Менеджери JewSpace працюють безпосередньо з HR-відділами великих корпорацій, а отже кожне резюме потрапляє до рук компетентної особи. Крім цього, кандидат самостійно може переглядати актуальні вакансії на сайті і відправляти резюме безпосередньо роботодавцю.

Головне завдання проекту JewSpace - допомогти знайти "кошерну" роботу кожному єврею в Україні

Проект

Єврейські новини JewishNews

Найбільш відвідуваний єврейський новинний ресурс в Україні. Щомісячна аудиторія складає більше 400 000 чоловік.

Завдання JewishNews – оперативна публікація актуальних новин єврейського світу. Висвітлюючи українські новини, редакція сайту порівнює стан справ в Україні з Ізраїлем, роблячи акценти на успіхах ізраїльської держави у резонансних для України питаннях.

Наша місія – висвітлення актуальних подій єврейського світу так, щоб це було цікаво кожному.

Новинний портал JewishNews не має комерційних цілей, працює завдяки пожертвам, тому ще одна його перевага – відсутність реклами.

Наш девіз

Ми не займаємось єврейством, ми займаємось євреями

Наша ціль
Відродження та розвиток єврейського способу життя в Україні, розширення і зміцнення зв'язків між єврейськими громадами, організаціями та громадськими об'єднаннями
Наша місія
Реалізувати можливості кожного шляхом залучення до єврейського способу життя
Що зроблено
28 000 000 грн.
Розподілено в якості благодійної допомоги
Більш ніж 16 000 євреїв
Регулярно отримують матеріальну допомогу
30 000 кг маци
Передано єврейським родинам на Песах 2018 року
500 000 користувачів
Становлять щомісячну аудиторію інтернет-ресурсів ОЄОУ
Склад ОЄОУ
* Вартість 1 хвилини розмови за коротким номером 910 є безкоштовною. Послуга надається абонентам всіх національних GSM операторів. Тільки для повнолітніх. Технічна підтримка: (044) 536-910 з пн.-пт. з 9:00 до 18:00. ВСЄГО «ОБ'ЄДНАНА ЄВРЕЙСЬКА ОБЩИНА УКРАЇНИ», 01042, м. Київ, вул. Філатова, буд. 2/1 д, кв. 7
Зв'язатися з нами

Повернутись
Керівники

Ігор Коломойський

Президент ОЄОУ

Народився 13 лютого 1963 року (19 Швата 5723 року) в Дніпропетровську.

Член Опікунської ради Єврейської общини Дніпра.

У 2008 році на П'ятому з'їзді Об'єднаної єврейської громади України у Києві був обраний Президентом ОЄОУ.

У 2010 році був обраний керівником Європейської єврейської ради.

Меценат найбільшого в світі єврейського центру «Менора» (м. Дніпро) і музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» – третього в світі за величиною меморіального комплексу, присвяченого Холокосту.

Міхаель Ткач

Керівник ОЄОУ

Народився 19 січня 1959 року
10 Швата 5719 року) в Дніпропетровську.

Член Опікунської ради Єврейської общини Дніпра.

У грудні 2014 року призначений директором Об'єднаної єврейської громади України.

Ініціатор створення програми «Євреї України», завдяки якій 16 000 жертв нацизму регулярно отримуються матеріальну допомогу.

У 2018 году Міхаелем Ткачем проведено реорганізацію роботи ОЄОУ, створено Єдиний центр управління проектами Громади.

Керівник Об'єднаної Єврейської Общини привітав євреїв України з Пуримом

Дорогі друзі!

Ми знаходимося напередодні найвеселішого та радісного єврейського свята. Чи ставили Ви собі колись питання - чому ж ми так тішимося в Пурим? Поверхнева відповідь очевидна - ми радіємо порятунку від підступних планів Амана. Але якщо подумати - чи та це емоція, яка виникає при звістці про скасування вироку? Полегшення, подяку Богу - так, але веселощі тут абсолютно недоречні!

Пуримські події позначають одне важливе розуміння. І до них євреї, не маючи своєї країни до того моменту, піддавалися всіляким гонінням та утискам. Але ніколи раніше не стояло питання повного знищення всього народу. І ось така ймовірність була усвідомлена.

Тоді ми відчули страх. І реакція на нього була не зовсім звичайною. Наша зброя проти страху найефективніша - це радість. Ми не дамо залякати себе. Ні тоді, ні пізніше, під час Голокосту, ні в майбутньому. Ми щодня стикаємося з насильством, погрозами, терором, але не перестаємо бути євреями. Веселощі і почуття гумору завжди перемагають страх і ненависть. Те, над чим ти смієшся, не має над тобою жодної влади.

Зовсім не даремно ми часто чуємо жартівливе опис історії єврейського народу, яка складається з 3 етапів:
1. Нас хотіли знищити.
2. У них нічого не вийшло.
3. Давайте з цього приводу поїмо.

Тому, друзі, в цей святковий день я раджу вам приділити пильну увагу третьому пункту. І до того ж, звичайно, виконати одну із заповідей свята: зробити такий лехаім, щоб не можна було відрізнити слова «проклятий Аман» від слів «Благословенний Мордехай». Бажаю, щоб радість супроводжувала вас не тільки в Пурим, але і в інші 364 дні року.

Хаг Пурим Самеах!

Об'єднана єврейська община України розподіляє 21 тонну маци до Песаха

Об'єднана єврейська община України напередодні свята Песах організувала роздачу маци єврейським родинам.

У 2019 році кількість маци, яку було відправлено в єврейські громади України становить 21 тонну, що задовольняє реальну потребу у маці в більшості єврейських громадах України.

Такий розподіл маци є наймасштабнішим на території країни в цьому році. У 2018 організація також влаштовувала подібну акцію - тоді було розподілено 17 тонн маци спільно з ВААД України, та 13 000 коробок маци-шмури (маца ручної роботи).

Традиційне частування запакували у святкові коробки і відправили до єврейських громад України. Маца була розподілена між організаціями, які входять до складу ОЄОУ. Це означає, що мацу до Песаха отримають практично всі євреї України, які перебувають в громадах.

"ОЄОУ продовжує традицію та тішить всіх членів нашої громади. У 2019 ми відправляємо 21 000 кг маци до всіх куточків країни. Майже кожна реально діюча єврейська громада України отримала мацу з безкоштовною доставкою до міста.

Об'єднана єврейська громада України докладає всіх зусиль, щоб допомогти євреям відчувати свою духовну єдність, пам'ятати і дотримуватися традицій свого народу.

Я безмежно щасливий, що із допомогою вельмишановних спонсорів ми забезпечили все єврейське товариство України святкової мацою в унікальній упаковці, оформленій у фірмовому стилі ОЄОУ", - прокоментував Міхаель Ткач, керівник організації.

ЛІДЕР ЕВРЕЙСКОЙ ГРОМАДИ УКРАЇНИ ПРИВІТАВ ЄВРЕЇВ З ПЕСАХОМ 2019

Дорогі друзі!

Сердечно вітаю Вас з чудовим весняним святом Песах!

Назва свята походить від слова «пасах» - пройшов повз, минув. Перед стратою первістків Єгипту Бог наказав євреям заколоти ягнят в святкову жертву, а їхньою кров'ю позначити одвірки своїх будинків. В ніч 15 нісана, під час страти, Б-г «пройшов повз» будинків євреїв, і ніхто з єврейських первістків не постраждав.

Євреї йшли з Єгипту так швидко, що тісто, яке вони заквасили, не встиг піднятися - так з'явилася маца, яка сьогодні є головним символом свята Песах. Згідно Б-жественная наказом, на згадку про Вихід ми їмо мацу протягом 7 днів.

День Виходу - це день народження єврейського народу. Тора наказує нам в усіх поколіннях дивитися на себе так, ніби це саме ми йшли з Єгипту, від обмежень та рабства - до вільного життя на власній Землі.

У ці святкові дні бажаю всім Вам великого щастя, здоров'я, радості, любові, і, в першу чергу, миру в наших оселях та на нашій землі. Нехай це свято буде яскравим, радісним і по-весняному теплим!

Керівник ОЄОУ Міхаель Ткач

Президенту ОЄОУ Ігорю Коломойському виповнилося 56 років

Сьогодні, 13 лютого, президент Об'єднаної єврейської общини України, один з найуспішніших бізнесменів України, меценат і громадський діяч Ігор Коломойський святкує своє 56-річчя. Ігор Валерійович чимало зробив для євреїв в Україні і за кордоном.

У 1998 році Ігор Коломойський приєднався до Опікунської ради єврейської громади Дніпропетровська, з того часу він є активним спонсором організації. Ігор Валерійович брав участь у фінансуванні реконструкції синагоги «Золота Роза» в Дніпрі. А потім став одним з головних натхненників і меценатів будівництва найбільшого в Європі єврейського центру «Менора», який був відкритий в Дніпрі восени 2012 року і до складу якого входить третій за розміром музей Голокосту - «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні».

У 2008 році Ігор Коломойський був обраний на посаду президента Об'єднаної єврейської общини України. На цій посаді він регулярно сприяє реалізації програм благодійної допомоги євреям-ветеранам та жертвам нацизму, активно допомагає єврейським громадам по всій Україні.

Також президент ОЄОУ бере безпосередню участь у збереженні єврейської культурної спадщини в Ізраїлі. У жовтні 2007 року він став одним із спонсорів створення головного меморіального центру Голокосту в світі - єрусалимського «Яд ва-Шем». У березні 2010 року в Єрусалимі відбулося відкриття відновленої синагоги «Хурва», яка була реставрована за фінансової допомоги Коломойського після того, як 140 років перебувала в руїнах. Завдяки спонсорству Ігоря Валерійовича був завершений ремонт тунелів біля Стіни Плачу.

Об'єднана єврейська община України вітає Ігоря Валерійовича з Днем народження і бажає довгих років життя, успіхів у всіх справах і добробуту.