Підпишіться на розсилку про єврейських події України
Хочете отримувати актуальні новини ОЄОУ?
Спасибі, Ви підписані на розсилку
Проект

Карта «Євреї України» Jew.Today

Карта «Євреї України» - це інтерактивний сервіс, за допомогою якого Ви знайдете повну інформацію про будь-яку єврейську організацію України.

Ми зібрали відомості про єврейські громади, благодійні фонди, освітні установи, визначні пам'ятки і заклади кошерного харчування в одному місці.

Сервіс простий і зручний у використанні: крім інформаційної складової, сайт містить свіжі фотографії та актуальні контакти будь-якої єврейської «точки» України.

Карта "Євреї України" постійно поповнюється новими об'єктами.

Ви також можете прийняти в цьому участь, натиснувши кнопку "Додати організацію".

Проект

Контактний центр910

910 - єдиний єврейський номер України. У контактному центрі Вам безкоштовно нададуть інформацію:

  • Про розташування єврейських громад і організацій в Україні.
  • Про єврейські традиції та звичаї, єврейський спосіб життя, з питань репатріації, допомоги у відновленні єврейського коріння.

А також Ви можете безкоштовно отримати:

  • Первинну юридичну консультацію.
  • Психологічну допомогу.

Контактний центр надає допомогу при проявах антисемітизму і допомагає зв'язатися з персоналом аварійних служб.

Завдання контакт-центру – швидко і в повному обсязі відповісти на питання єврея, який звернувся за допомогою. Мета 910 – бути єдиним довідковим бюро для всіх євреїв України.

*Для учасників програми «Євреї України» надається безкоштовний консьєрж-сервіс (допомога у замовленні таксі, бронювання готелів, замовлення кошерної їжі та медикаментів).

Проект

ОЄОУ

НАШІ ЗАВДАННЯ

  1. Об'єднати євреїв України в єдиному інформаційному просторі навколо єврейського способу життя, знань і традицій
  2. Бути організацією, яка представляє інтереси єврейської спільноти України в світі
  3. Допомогти кожному єврею України в соціальному, культурному та повсякденному житті
  4. Активізувати діяльність єврейської громади шляхом реалізації наших проектів

Програма "Євреї України", створена Об'єднаної єврейської общиною України в 2014 році, включає безкоштовну послугу консьєрж-сервісу: замовлення таксі, бронювання готелів та квитків на поїзд, замовлення кошерної їжі та необхідних медикаментів

Об'єднана єврейська община України надає регулярну фінансову допомогу 16 тисячам євреїв-жертв нацизму, ветеранів і вдів учасників Другої світової війни, дітей війни, в'язнів гетто

Проект

Єврейський журнал U-Jew!

U-Jew! – це онлайн-журнал для широкої аудиторії, в якому представлений світ єврейськими очима: психологія на основі Тори, бізнес по-єврейськи, історія, традиції та багато іншого.

Журнал присвячено єврейському життю. Він створюється євреями і для євреїв, щоб продемонструвати переваги дотримання традицій свого народу.

Редакція створює пізнавальний контент для тих, хто цікавиться єврейським способом життя. Матеріали подаються у легкій і доступній формі, пояснюючи основи та базові поняття простою, зрозумілою мовою.

Журнал містить понад 4000 статей. Щотижня виходить доступний для скачування PDF-випуск видання, присвячений темі тижні.

Проект

Громади

Об'єднана єврейська община України співпрацює з різними єврейськими організаціями всіх рівнів: громадами України, благодійними фондами та громадськими організаціями, міжнародними об'єднаннями.

Мета співпраці полягає в проведенні спільних заходів, акцій, проектів, спрямованих на об'єднання всіх єврейських організацій.

Об'єднаною єврейської общиною України була створена інтерактивна карта "Євреї України", яка містить інформацію про всі єврейські організації в Україні, включаючи їхні контактні дані, актуальні фотографії, а також історію створення та напрямки діяльності організації. Відомості про будь-яку єврейську "точку" України зібрані в одному місці. Кожна єврейська організація може додати інформацію про свою роботу на Карту "Євреї України" і стати частиною єдиного інформаційного простору ОЄОУ.

Портал єврейських новин JewishNews висвітлює діяльність єврейських організацій України: основні події, заходи, що проводяться, реалізовані проекти та напрямки розвитку. Також новинний портал інформує про події, що відбуваються в єврейських громадах України, про їхні досягнення та успіхи.

Будь-яка єврейська організація або громада може отримати інформаційну допомогу, звернувшись на Єдиний єврейський номер України 910: відомості про програму "Євреї України", консультацію із будь-якого питання, а також довідкові послуги.

Проект

Єврейські новини JewishNews

Найбільш відвідуваний єврейський новинний ресурс в Україні. Щомісячна аудиторія складає більше 400 000 чоловік.

Завдання JewishNews – оперативна публікація актуальних новин єврейського світу. Висвітлюючи українські новини, редакція сайту порівнює стан справ в Україні з Ізраїлем, роблячи акценти на успіхах ізраїльської держави у резонансних для України питаннях.

Наша місія – висвітлення актуальних подій єврейського світу так, щоб це було цікаво кожному.

Новинний портал JewishNews не має комерційних цілей, працює завдяки пожертвам, тому ще одна його перевага – відсутність реклами.

Наш девіз

Ми не займаємось єврейством, ми займаємось євреями

Наша ціль
Відродження та розвиток єврейського способу життя в Україні, розширення і зміцнення зв'язків між єврейськими громадами, організаціями та громадськими об'єднаннями
Наша місія
Реалізувати можливості кожного шляхом залучення до єврейського способу життя
Що зроблено
24 000 000 грн.
Розподілено в якості благодійної допомоги
Більш ніж 16 000 євреїв
Регулярно отримують матеріальну допомогу
17 000 кг маци
Передано єврейським родинам на Песах 2018 року
500 000 користувачів
Становлять щомісячну аудиторію інтернет-ресурсів ОЄОУ
наші партнери
* Вартість 1 хвилини розмови за коротким номером 910 є безкоштовною. Послуга надається абонентам всіх національних GSM операторів. Тільки для повнолітніх. Технічна підтримка: (044) 536-910 з пн.-пт. з 9:00 до 18:00. ВСЄГО «ОБ'ЄДНАНА ЄВРЕЙСЬКА ОБЩИНА УКРАЇНИ», 01042, м. Київ, вул. Філатова, буд. 2/1 д, кв. 7
Зв'язатися з нами

Повернутись
Керівники

Ігор Коломойський

Президент ОЄОУ

Народився 13 лютого 1963 року (19 Швата 5723 року) в Дніпропетровську.

Член Опікунської ради Єврейської общини Дніпра.

У 2008 році на П'ятому з'їзді Об'єднаної єврейської громади України у Києві був обраний Президентом ОЄОУ.

У 2010 році був обраний керівником Європейської єврейської ради.

Меценат найбільшого в світі єврейського центру «Менора» (м. Дніпро) і музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» – третього в світі за величиною меморіального комплексу, присвяченого Холокосту.

Міхаель Ткач

Керівник ОЄОУ

Народився 19 січня 1959 року
10 Швата 5719 року) в Дніпропетровську.

Член Опікунської ради Єврейської общини Дніпра.

У грудні 2014 року призначений директором Об'єднаної єврейської громади України.

Ініціатор створення програми «Євреї України», завдяки якій 14 000 жертв нацизму регулярно отримуються матеріальну допомогу.

У 2018 году Міхаелем Ткачем проведено реорганізацію роботи ОЄОУ, створено Єдиний центр управління проектами Громади.

Вітання Міхаеля Ткача зі святом Суккот

Дорогі друзі!

Свято Суккот - особливе свято. Воно відрізняється від інших єврейських свят тим, що має значення не тільки для євреїв, а й для всього світу. Ми пам'ятаємо з Тори, що тільки в Суккот в Єрусалимському Храмі приносилися 70 особливих жертв - по одній за кожен народ світу (інші народи вважаються відгалуженнями цих 70-ти). Згідно пророку Захарії, в майбутньому, під час Мошиаха, євреї і неєвреї будуть разом сидіти в сукке.

У Суккот у нас багато заповідей, пов'язаних з природою. Ми живемо в куренях, беремо в руки 4 види рослин, під час Храму лилася вода на жертовник. Найвідоміший рабин Ізраїлю, р. Авраам Кук, говорив, що євреї дуже насторожено ставляться до природи через численні язичницькі культи, пов'язані з нею. Але в природі закладена величезна святість, і до цієї святості набагато більше сприйнятливіші неєвреї. Євреї ж тягнуться до святості, яка над природою, над матеріальним світом.

І ось настає день, коли всі ми об'єднуємося: євреї і неєвреї, матеріальність і духовність. Я бажаю всім Вам, щоб в новому році настав мир, щоб ми всі разом раділи життю і тим величезним благам, які надає кожному з нас Творець. «І мечі свої перекують вони на лемеші, а списи свої на серпи. Не підійме меча народ проти народу, і більше не будуть навчатись війни!», - сказав пророк Іешаягу. Нехай всі ми удостоїмось побачити цей час! Зі святом вас, друзі!

З повагою,

керівник Об'єднаної єврейської общини України

Міхаель Ткач

ОЄОУ вітає всіх євреїв України зі святом Сiмхат Тора

Дорогі друзі!

Ось і наблизився до кінця чудовий цикл новорічних свят місяця тишрей. І залишилося останнє, але найвеселіше свято - Симхат Тора. Сама його назва, що перекладається як «Радість Тори», вже говорить про особливості цього дня. На це свято прийнято веселитись, танцювати, а найдивніший його звичай – танцювати зі свитками Тори.

На перший погляд, це може здатися неповагою до Всевишнього. Тора – Б-жественная мудрість, яку Творець передав нам в якості інструкції пізнання світу. Її наказано постійно вивчати, аналізувати, ділитися знаннями з іншими. Читання сувою Тори в синагозі – завжди хвилюючий процес, який довіряють найбільш шанованим членам общини. А тут ми раптом хапаємо свитки зі словами Б-га, і починаємо з ними стрибати і танцювати.

Блюзнірство? Ні в якому разі. Адже прояв радості – не прерогатива мудреців, це доступно всім. І танцювати з Торою можуть всі, абсолютно незалежно від рівня знань і ступеня релігійності. Це справжнє свято єдності нашого народу, котре показує, що всі ми – одна велика родина, об'єднана Торою.

Є ще один нюанс, вагомий привід для прояву радості в Симхат Тора. Ми знаємо, що Всевишній виніс нам вирок на Рош а-Шана, протягом 10 днів каяття можливо навіть змінив його в кращий бік, і в Йом Кіпур скріпив остаточною печаткою. Але якось Любавицький Ребе Йосеф Іцхак Шнеєрсон відкрив один секрет: навіть скріплений печаткою поганий вирок можна встигнути змінити! Цього будуть гідні ті, хто в Симхат Тора особливо проявлятиме радість і веселитиметься. Адже таким чином ми висловлюємо свою любов до нашого Отця, і Він, бачачи це, обов'язково пом'якшить серце. Він готовий до цього завжди, потрібен тільки привід.

Друзі! Я хочу побажати Вам остаточно доброго запису в Книзі Життя і щоб весь прийдешній рік був таким самим радісним, як свято Симхат Тора!

З повагою,
керівник Об’єднаної
єврейської общини України,

Міхаель Ткач

Керівник Єврейської общини України Міхаель Ткач запалив сьому свічку Ханукії

Керівник Об'єднаної єврейської общини України Міхаель Ткач взяв участь в урочистій церемонії запалення свічки головної ханукії Дніпра. Міхаелю Ткачу випала честь запалити сьому свічку ханукального світильника.

Церемонія відбулася 8 грудня о 17:45 в найбільшому єврейському центрі світу «Менора», на перетині головних галерей будівлі. Перед урочистим запаленням сьомої свічки, всіх гостей заходу пригощали традиційним святковим частуванням - пончиками.

Церемонію розпочав виступ головного рабина Дніпра і області Шмуеля Камінецького, який розповів про значення сьомої свічки і представив усім присутнім Міхаеля Ткача.

Перед тим як запалити свічку, Міхаель Ткач прочитав традиційні єврейські молитви, а також виголосив урочисту промову, зазначивши, що вітає євреїв з Ханукою від імені президента Об'єднаної єврейської общини України Ігоря Коломойського.

«Друзі, на цьому тижні ми починаємо відзначати чудове свято - Хануку. Всі пам'ятають, що головним «винуватцем» свята спочатку послужив конфлікт між греками та євреями - по суті, конфлікт світоглядів, ідеологій, цивілізацій. І закінчився він перемогою євреїв.

У це світле свято я хочу побажати всім нам, друзі, взаєморозуміння і миру. Нехай найближчим часом виповниться пророцтво Ієшаягу: «Не підніме народ на народ меча, і не будуть навчатись війни».

- сказав керівник ОЄОУ.

На заході була присутня велика кількість євреїв з Дніпра і області, гості міста, а також почесні члени єврейської громади.

Міхаель Ткач - керівник Об'єднаної єврейської общини України, головний офіс якої знаходиться в місті Дніпро. Організація спрямовує свою діяльність на об'єднання всіх українських євреїв, надання їм фінансової допомоги та поширення інформації про єврейський спосіб життя, знання та традиції.

Об'єднана єврейська община України вітає всіх євреїв України з Йом Кіпуром!

Любі друзі!

Наближається день, який має особливу святість - Йом Кіпур. У цей день Всевишній опечатує Книгу, в яку записана доля кожного з нас в році, що наступив. Його ще називають Судний день, але це не зовсім вірно. Правильний переклад слів «Йом Кіпур» - День Спокути. А це означає, що даний день має силу спокутувати всі наші гріхи, лише варто щиро в них розкаятися.

Але є один важливий нюанс. Ніяке каяття перед Богом не спрацює, якщо Ви образили іншу людину, свого ближнього. Тому перед найголовнішим днем ​​єврейського календаря переступіть через гордість, і обов'язково попросіть вибачення у всіх, кого Ви могли образити, навіть якщо Ви зробили це несвідомо. У свою чергу, не тримайте зла на своїх кривдників, і якщо людина прийшла вибачатися, не відштовхуйте її.

«Не роби іншому того, чого ти не хотів би для себе. У цьому вся Тора, решта - лише коментарі», сказав один з найвеличніших єврейських мудреців, раббі Гілель. Б-г любить нас, як своїх дітей, і, якщо Він побачить, що ми так само ставимося один до одного, то обов'язково простить наші гріхи перед Собою.

Я бажаю, щоб всі Ви і Ваші родини отримали хороший запис у Книзі Життя, а в Йом Кіпур цей запис буде скріплено печаткою. І, звичайно ж, легкого посту!

Гмар Хатім това!

З повагою, керівник Об'єднаної єврейської общини України

Міхаель Ткач